SaS nie je liberálna strana, Sulík podporuje extrémistov

Autor: Adam Sipos | 22.7.2016 o 13:18 | Karma článku: 9,46 | Prečítané:  3481x

Nepíšem to ľahko, ale strana, ktorú som volil a myslel som si, že má skutočný záujem o liberalizmus na Slovensku, sklamala. Richard Sulík si pomýlil liberalizmus s nacionalizmom.

Čo on tvrdí?

„Ja tvrdím, že islam je v rozpore s našou kultúrou a prostredníctvom množiacich sa teroristických útokov je islam priamym ohrozením našej kultúry a civilizácie.“

Toto tvrdí Richard Sulík, predseda akože liberálnej strany na Slovensku. Jediné čo má táto strana liberálne je ekonomický program a pár jednotlivcov, ktorých mi je úprimne ľúto, že sú spájaní s touto rétorikou. 

Je v poriadku, ak Richard Sulík napíše svoj názor. V poriadku nie je, keď poslanec a „líder“ slovenskej opozície verejne a nepriamo podporuje rozširujúci sa nacionalizmus a extrémizmus na Slovensku. Ak aj má Richard Sulík svoj názor na islam, dá sa vyjadriť inak. Nie plný xenofóbie a podnecovania k nenávisti. 

Nebolo to tak dávno, keď Richard Sulík v KC Dunaj argumentoval ohľadne utečeneckej krízy videami na Youtube. Veď on videl veľa videí, kde robia utečenci zle, tak oni sú zlí. Táto pomýlená logika je na Slovensku čoraz silnejšia a horšie je, keď ide priamo z „liberálnej“ strany. 

Ak by nebola rétorika Sulíka len populistickou krčmovou debatou, tak by vedel napríklad toto.

Politik nie je zodpovedný len sebe

Štatistiky sú však veľmi zložité však? Preto to zjednodušme. Ničím nepodložené názory a myšlienky sú veľmi nepezbečné, ale jednoduché a ľahké.

Je veľmi smutné čítať Kotleby pod sulíkovimi vyjadreniami. Niečo ako, keby nebolo Kotlebu, volil by som Sulíka, do plynu s utečencami alebo že islam je choroba ľudstva.

Pán Sulík si asi neuvedomuje, aké vášne rozdúchava priamo medzi ľuďmi. Môže argumentovať tým, že je to jeho osobný názor, ale je to aj názor človeka, ktorý zastupuje svoju krajinu a nie je zodpovedný len sám pred sebou. 

Buďme za niečo, nie proti

Opäť treba zdôrazniť, že nikto nechce do Európy nasťahovať celú Afriku, Európska únia urobila mnoho chýb, situáciu treba určite riešiť.

Domnievam sa, že podľa môjho skromného názoru je sulíkova cesta cestou do agresie a extrémizmu. O to smutné je, že poslanci ako Martin Poliačik, Lucia Nicholsonová, Peter Osuský alebo Jozef Mihál si to zlíznu tiež. 

Richard Sulík nie je liberálny politik. Nech sa pán Sulík pozrie do Kanady na Justina Trudeua. To je skutočný liberalizmus. Keby boli zajtra voľby, tak zase by som nevedel, že koho voliť. SaS by to už asi nebola...

Slovensko potrebuje stranu, ktorá nebude len proti, ale bude za niečo. Taká tu zatiaľ nie je. Všetci sú proti niečomu. Utečencom, Európe, proti sebe...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?