Kto skutočne chráni Slovensko?

Autor: Adam Sipos | 28.11.2015 o 12:27 | Karma článku: 14,81 | Prečítané:  7746x

Kampaň začala. Niektoré bilbordy sú už teraz veľmi zaujímavé. Zaujali ma tie, ktoré tvrdia, že chránia Slovensko.

Ochrana pred čím?

Je zjavné, že tieto voľby budú aj o utečencoch. Vládna strana vsadila na túto tému na tlačovkách a už aj priamo v uliciach. Po Paríži mal premiér prejav, kde sa veľmi nevenoval tragickej udalosti, ale ubezpečoval, že Slovensko ochráni. Do jednej úrovne dal utečencov a teroristov. Potom monitorovali každého moslima. Opäť sa Slovensko predviedlo v svetových médiách. Majstri v populizme.

V Smere vedia veľmi dobre, že  pár viet o utečencoch a Otto Weiter zabezpečí dôstojný volebný výsledok. Oni veľmi dobre vedia, že utečenci na Slovensku nie sú problém. Šíria strach, ľudia sa boja a Smer víťazí.

Všetky politické strany sa boja vysloviť trochu iný názor na migráciu, ako ten, ktorý vládne medzi ľuďmi. Pýtam sa teda, kde sa stratila politika? Veď predsa v politike sa majú tvoriť názoroví lídri, ktorí aj v ťažkých časoch vedia povedať svoj názor. Možno aj iný, ako ten, ktorý chce dav. To sa netýka len migračnej politiky, ale takmer všetkých oblastí.

Kde je skutočný problém?

Vládna strana má opäť šťastie. Zakryla všetky iné a skutočné problémy, jedným veľkým európskym. Keby aspoň priniesla v tejto otázke riešenie, ale ani to nie. Ideme sa súdiť. Takto nás neochránite. Aj tak nie je pred čím. Slovensko má väčší problém s emigráciou ako imigráciou. Ľudia z tejto krajiny odchádzajú do zahraničia. To by nás malo trápiť viac. Mladí ľudia tu nechcú žiť.

Skutočný problém je v zdravotníctve, verejných financiách, školstve, súdnictve, daniach. Dnes sa na Slovensku bojíme ochorieť. Bojíme sa ísť na vysokú školu a dane sú stále privysoké.

Oligarchické prostredie je pevnejšie viac, ako sme si mysleli. Teraz to ešte nepríde. Vo voľbách 2016 bude stále cesta otvorená pre oligarchiu, nacionalizmus a korupciu. Ale mám taký pocit, že zmena príde.

Ešte stále sú tu ľudia, ktorí chcú žiť dôstojný život, poctiví podnikatelia, niektorí mladí ľudia, ktorí ešte chcú rozvíjať slovenskú spoločnosť. Od roku 2016 môže prísť niečo horšie ako Mečiar. Potom sa to môže zmeniť. Slovensko ochránime jedine my.

Ak sa Vám článok páčil, môžete zaň zahlasovať na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?