V roku 2014 už v politike nebudem, vlastne budem

Autor: Adam Sipos | 30.10.2015 o 13:10 | Karma článku: 14,51 | Prečítané:  6862x

Áno, aj mne sa zdajú tieto slová povedomé. Povedal ich Robert Fico a opäť klamal. Následne kandidoval za prezidenta. Tak ako klame aj v propagandistickom videu, ktoré je súčasťou predvolebnej hry.

Dookola to isté

Nie je už moderné, aby sme povedali a napísali, že Robert Fico a politika Smeru je zlá. Nie je už moderné povedať, že politika je špinavá hra. Ako hovorí klasik, vyhraj voľby a môžeš všetko. Spomínam si na mávajúceho človeka, ktorý „spieval“ o tom, ako neublížil a konečne odchádza. Neodišiel, ale ublížil.

V časoch svojej najväčšej slávy mohol odísť aj najvyšší „modrý“ a situácia na „pravo“ sa mohla vyvíjať inak. No tiež neodišiel. Dnes nemá líder Smeru dôvod odísť. Má všetko čo potrebuje. Predovšetkým rozpadnutú opozíciu. V roku 2012 mu nahral pád vlády, Gorila, teraz mu asistuje utečenecká kríza.

Neuveriteľné šťastie. Alebo umenie? Smutné je, že politika opozície je pasívna. Hovorilo sa o CT-čku, aj o predraženom obchvate Bratislavy. Na kauzu okolo Foraiovej tetušky Anky sa trochu zabudlo. Stále málo. Ľudia zabúdajú. Nikto im to však nepripomína.

Opozícia sa nedokáže zmôcť na spoločné riešenia, lebo ich ovládla pýcha. Každý chce byť líder, no nikto ním nie je. Robert Fico je líder. Bohužiaľ. Pomaly si odfajkáva svoje sociálne balíčky, zavádza kroky, ktoré nás budú v budúcnosti stáť veľmi veľa. Čo je však horšie je to, že Slovensku chýbajú opäť reformy. Nespomínam si na nejakú efektívnu reformu, ktorú by Smer zaviedol. Mám taký pocit, že len rozdáva.

Kolobeh rozdávania

Aj napriek tomu povedal, že „špajza je prázdna“. Má však peniaze na bezplatné cestovanie vlakmi, populistické a mimoriadne vianočné dôchodky, všetky tie sociálne balíčky, zvýšenie minimálnej mzdy.

Ak máte doma prázdnu špajzu, tak z čoho budete pomáhať susedke, keď bude chcieť vajíčka na obed? Zoberiete si dlh a pôjdete jej kúpiť? Áno, takto sa prejavuje sociálnosť vládnej strany. Na dlh.

Zodpovednú vládu budú čakať reformy. Cez školstvo, zdravotníctvo, verejnú správu, dane atď. A potom sa opäť nájde niekto, kto to všetko rozdá. Kvôli uspokojeniu davu a následne preferenčných krúžkov. Teraz si užime šírenie strachu cez bilbordy, Brancov v Gabčíkove a narastajúci extrémizmus. Smer chráni Slovensko. Teším sa na ďalšie štyri roky sociálnosti a nacionalizmu. Dúfam, že nemám pravdu.

Ak sa Vám článok páčil, môžete zahlasovať aj na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?