Som komunista, médiám neodpovedám

Autor: Adam Sipos | 13.5.2015 o 15:16 | (upravené 14.5.2015 o 18:54) Karma článku: 13,47 | Prečítané:  28778x

Bol by som veľmi rád, keby som už nemusel písať články o kritike nášho premiéra. Chcel by som premiéra, o ktorom môžem napísať, že som hrdý a robí správne kroky.

Praktiky komunistov

Realita je však iná a opäť sa musím vyjadriť k okliešteniu slobody a prístupu k informáciám, ktoré nastali po tom, ako Robert Fico zakázal svojim ministerstvám odpovedať na otázky Denníka N. Skutočnosť je taká, že neodpovedá ani denníku SME.

Zakazovať, prikazovať, kategoricky odmietať je veľmi príznačné pre ideológiu komunizmu. Robert Fico bol členom komunistickej strany, o čom svedčí aj jeho prihláška do tejto strany. Náš premiér má dokonalé črty správneho komunistu a opäť ich potvrdzuje. Zákaz pre ministerstvá vyjadrovať sa k otázkam Denníka N je protizákonný. Hovorí o tom tlačový zákon. „Orgány verejnej moci sú povinné na základe rovnosti poskytovať vydavateľovi periodickej tlače a tlačovej agentúre informácie o svojej činnosti na pravdivé, včasné a všestranné informovanie verejnosti.“  Zákazom pre ministerstvá verejne porušuje tento zákon. Smer sa odvoláva na etický kódex redaktorov.

Shooty má skutočnú moc

Čo viedlo k takémuto nariadeniu premiéra Roberta Fica? Sú to nálepky karikaturistu Shootyho. Áno, dobré čítate, nálepky a ešte raz nálepky, ktoré vyjadrili realitu a pravdu súčasného stavu. Keď dokážu nálepky Shootyho takto ovplyvniť rozhodnutie premiéra, tak klobúk dole. Zároveň to vyjadruje nervozitu vládneho kabinetu, lebo sa možno blíži koniec. Váhostav je silná káva aj pre voliča Smeru.

Nevyjadrovať sa médiám je proti slobodnému prístupu k informáciám a som veľmi rád, že takmer všetky médiá odsúdili tento krok. Médiám sa odmietal vyjadrovať aj Vladimír Mečiar. Súčasný premiér sa mu veľmi podobá. No skôr sa mi podobá na komunistického pohlavára, ktorému prekážajú iné názory. Pamätám si biele strany našich periodík, kedy sa snažili ľudia Roberta Fica obmedziť médiá takzvaným „právom na odpoveď“.

Sila slobody slova

Práve preto je potrebné mať čo najslobodnejšie médiá. Pretože ak príde nejaká podobná situácia, tak sa dokážu spojiť a spoločne bojovať za ich práva a proti obmedzeniu slobody slova. Ja, ako občan Slovenskej republiky, chcem mať zodpovedané otázky od slovenských denníkov. Chcem vedieť či bol Robert Fico v konšpiračnom byte alebo nie. Chcem vedieť, ako sa bude riešiť kauza Váhostav a chcem vedieť všetko na čo mám právo. Našťastie je dnes ešte veľa rozumných ľudí, ktorí sa neboja postaviť na stranu pravdy a slobody. Riaditeľ činohry SND Roman Polák vyjadril znepokojenie pre toto nariadenie. Pod toto vyhlásenie sa podpísali aj samotní herci. Treba povedať aj to, že niektoré rezorty stále na otázky odpovedajú, čo je správne.

V Bangládeši zabíjajú blogerov

Chcel by som vyjadriť solidaritu pre slobodu slova v Bangladéši a pre blogerov, ktorí sa neboja v ťažkých podmienkach písať aj kritické články. Pred niekoľkými dňami tam opäť zavraždili jedného blogera, ktorý písal slobodne. Na Slovensku nám zatiaľ nič také nehrozí. Vyjadrujem podporu pre Denník N.

Ak sa Vám článok páčil, tak zaň môžete zahlasovať aj na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?