Armáda Adely Banášovej

Autor: Adam Sipos | 26.4.2015 o 17:19 | (upravené 27.4.2015 o 20:13) Karma článku: 12,05 | Prečítané:  37155x

Lepšiu moderátorku so zmyslom pre improvizáciu Slovensko už dlho nemalo. Adela Banášová patrí medzi špičku slovenskej moderátorskej elity a je skutočne dobrá. Posledné vyjadrenia Adely ma však prekvapili a dúfam, že opäť raz len improvizuje.   

Na Slovensku je diktatúra. Vážne?

Tento článok som sa rozhodol napísať preto, lebo som si prečítal vyjadrenie Adely Banášovej, prečo podporuje konšpiračný biznisplán Eliota Rostasa. Michal Hvorecký napísal veľmi zaujímavý a pôsobivý článok, s ktorým sa úplne stotožňujem a vyjadrujem podporu. Reakcia však nenechala na seba dlho čakať a začali sa ozývať elity slovenskej intelektuálnej ľavice. Ale pekne poporiadku. 

Adela Banášová má právo podporovať kohokoľvek a čokoľvek. S jedným jej tvrdením však musím nesúhlasiť. „Je to časopis, (Zem a Vek) ktorý sa nebojí v dnešnej diktatúre, ktorá síce nezatvára ľudí, ale vytvára takú demagógiu medzi nami, že nemáme ani slobodu povedať – hej, celkom zaujímavý časopis, prečo si to pre zmenu neprečítať.“ Áno, veď prečo nie?  

Nesúhlasím s tvrdením, že je v dnešnej dobe diktatúra. Adela asi zabudla na to, že v dnešnej „diktatúre“ dostával  konšpiračný časopis popredný priestor v jednom zo slovenských kníhkupectiev, robili sa s ním besedy a neviem čo ešte. V dnešnej diktatúre môže Adela povedať čo len chce a my ju môžeme akurát tak len ospevovať alebo kritizovať. To sa mi nepodobá na diktatúru.

Chcel by som len povedať že jediný, kto sa primitívne a prízemne vyjadroval bol Ľuboš Blaha s jeho poznámkami k celému problému. To nemá nič spoločné s rozumnou konštruktívnou kritikou. On si je toho vedomý, ale ničím iným už dnes nevie zaujať. Veď posúďte sami.

Komentár Ľuboša Blahu

Nezvyknem sa vyjadrovať k "vojnám v slovenskom šoubiznise" a nikdy som necítil potrebu zastávať sa časopisu Zem a Vek, ale čo je veľa, to je veľa. Vyrušuje ma, že smečkárski bratislavskí kávičkári dotlačili kníhkupectvo Panta Rhei stiahnuť z pultov práve tento časopis, hoci najstupídnejší týždenník na Slovensku .týždeň nikomu na pultoch Panta Rhei neprekáža, ale to je vedľajšie... Toto proste musí skončiť! Akým právom tu nejaký nedouk Hvorecký niekoho osočuje za to, aké má názory? Akým právom sa Banášovej vyhráža? Akým právom s ňou prerušuje spoluprácu? To čo sú za nechutnosti? Je tragédiou Slovenska, že takíto netolerantní, nadurdení a nevzdelaní krikľúni ako Hvorecký sú vôbec niekým považovaní za autority, ktoré môžu určovať, čo sa smie a nesmie hovoriť. Ten človek píše blogy pre najšpinavšiu finančnú skupinu na Slovensku a on si ide o niekoho ústa otierať? Banášovci majú v tomto moje plné sympatie. A najradšej by som vyzval všetkých, aby si zo solidarity nekupovali Hvoreckého knihy, ale myslím, že by to bolo zbytočné: nepoznám nikoho, kto by také braky čítal .

Komentár bol dlhší, ale pridal som len podstatnú časť. V tej druhej si robil Blaha reklamu na svoje knižky, ktoré určite všetci čítajú.

Nesúhlasíš so mnou? Tak ma verejne šikanuješ!

Avšak, aj on má právo sa k tomu celému vyjadrovať, takže opäť nemôžeme hovoriť o diktatúre. Pán Chmelár to povedal trochu jemnejšie: „ Vykašlime sa teraz na názor na nejaký časopis. Všimnime si radšej, že rozhorčená reakcia bratislavskej kaviarne v plnej miere potvrdila to, na čo poukázala Adela: na Slovensku nie je možné vysloviť slobodne svoj názor bez verejnej šikany.“

V tomto prípade mi to príde ako nepochopenie celej situácie z toho pohľadu, že podľa Chmelára, je sloboda prejavu, kritika a vyjadorvanie si svojho názoru verejná šikana. Čo tým chcem povedať, je to, že pokiaľ nesúhlasíme s názorom Blahu, Chmelára alebo Banášovej, tak ich verejne šikanujeme. To považujem za nepochopenie ani slobody slova a vyjadrovania sa, a preto aj oni tomu hovoria diktatúra a šikana. Diktatúru a šikanu zažívala Milada Horákova, ktorá bola nezmyselne vo vykonštruovanom procese odsúdená na trest smrti. To bola skutočná šikana a diktatúra, nie tieto žabomyšie vojny.

Rostasov biznisplán je dokonalý

Čo je však nebezpečnejšie  je to, že Adela si ani možno neuvedomuje, že podporuje časopis, ktorý šíri ruskú agresívnu propagandu, že Rostasovi je úplne jedno či bude, alebo nebude vojna. On zarába na svojich čitaľoch a to je prvoradé. Je to vlastne krásny biznisplán.  

Takže, ak Hvorecký nechce podporovať Adelu, nech nepodporuje, ak chce Adela čítať Zem a Vek nech ho číta, keď chce Luboš Blaha robiť revolúciu, tak nech to skúsi a keď chce Chmelár za každú cenu mediálnu pozornosť, tak nech ju má. Ale nech nešíria agresiu a hlúpu, agresívnu propagandu Ruska.

Na Slovensku ale nie je diktatúra a máme právo povedať si čo len chceme a kde chceme. Som rád, že to tak spravil aj Michal Hvorecký. Poďme radšej na tú kávu do Bratislavskej kaviarne.

Ak sa Vám článok páčil, tak zaň môžete zahlasovať aj na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?