Politika a mladí

Autor: Adam Sipos | 25.7.2014 o 14:26 | (upravené 19.9.2014 o 9:46) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  1079x

Keď som sa spýtal svojich rovesníkov na ich politický názor, tak mi len ťažko dokázali odpovedať. Niektorí sa chopili mojej otázky a skúste hádať čo z nich vyšlo. Každý len kradne, politika je blbosť a najlepšie riešenie je vystrieľať celý parlament. 

Zaujímajme sa

Potom som sa spýtal či ich politika vôbec zaujíma. Väčšina povedala, že nie. Keď som sa dostal medzi ľudí, ktorí aspoň trošku vnímajú spôsob vládnutia na Slovensku a zaujímajú sa o veci verejné, tak som dostal rozličné odpovede. Nie každý kradne a nie každý je veľký, zlý ujo, ktorý sa chce obohatiť na úkor iných. Samozrejme, nepopieram, že tam takí nie sú, ale nemôžeme to tvrdiť komplexne.

Čo tým chcem povedať?

Veľmi jednoduchá odpoveď. Súčasná generácia mladých ľudí vie veľmi málo o politike a o tom, čo sa vlastne deje v tej budove tam pod Bratislavským hradom. Myslím si, že ak mladí ľudia nevedia veľa o dianí okolo nás, tak dávajú moc do rúk tým, ktorí to vedia a využívajú nevedomosť mladých. Ak sa mladšie generácie nebudú zaujímať o politiku alebo aspoň o to, kto nám vládne, tak sa vytvára obrovský priestor pre podvodníkov.

Povedzme si to na príklade. Ak sa nebudete zaujímať o svoje dieťa, tak s najväčšou pravdepodobnosťou začne byť zlé, drzé, začne klamať a zatajovať veci, pretože si bude myslieť, že môže všetko. Je to kvôli tomu, že nemá nad sebou určitý kontrolný orgán, ktorý by ho vedel správne naviesť na určite lepšie chodníčky. Ak sa občania prestanú zaujímať o veci verejné, tak naši zákonodarcovia pocítia neohrozenosť, čo môžu využiť vo svoj prospech. Budú si myslieť, že môžu všetko pretože ľudí to aj tak nezaujíma.

Diane v politike je potrebné poznať

Z tohto môžeme usúdiť, že zaujímať sa o politiku a o dianie okolo nás je opodstatnené. Ak ste človek, ktorý je fanatik do astronómie a politika vám je veľká neznáma, tak verte, že aj vás ovplyvňujú rozhodnutia ľudí tam hore. Každého ovplyvňujú bez rozdielu povolania alebo názoru. Je dôležité, aby mladí ľudia začali vnímať veci politické a vedeli aspoň základné veci. Sú predsa budúcnosť pre krajinu a inteligencia spolu s poznaním je prvým krokom k tomu, aby sa nám tu lepšie žilo. Diskutujme, preberajme veci politické a skúsme sa rozprávať aj o niečom inom ako o fotkách na Facebooku alebo o novom singli Justina Biebera.

Politická skepsa

V súčasnom stave veľmi dobre rozumiem politickej skepse a tomu, že ľudia už nikomu neveria. Je to úplne v poriadku a sám pociťujem, že v súčasnej politike je veľmi ťažké vyznať sa. To však nie je dôvod na to, aby sme sa nezaujímali a aspoň trošku neovplyvňovali naše dianie .  Žijeme v krajine, ktorá má obrovský potenciál, je krásna a máme ešte veľa nevyužitých vecí. Rozumiem aj tomu, že najľahšie je zbaliť sa a odísť preč. Ale to nezmení túto krajinu k lepšiemu. Prvý krok bude možno ten, aby sa ľudia a hlavne tí mladí zaujímali o veci verejné a vedeli niečo o dianí v našej krajine.

 

Ak sa Vám článok páčil, môžeme zaň zahlasovať na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?