Slováci, podporme úspech

Autor: Adam Sipos | 22.6.2014 o 12:15 | (upravené 19.9.2014 o 9:50) Karma článku: 6,61 | Prečítané:  687x

Úspech je slovo, ktoré si môže každý vysvetliť inak. Niekto pokladá za úspech to, keď má milióny na účte, iný zase to, keď môže sedieť doma v pokoji a čítať nejakú dobrú knihu. Je to pojem a pocit, ktorý by chcel zažiť asi každý z nás, no dopracovať sa k nemu nebýva vždy ľahké.

Dlhá cesta a neúspechy

Ak chce niekto dosiahnuť úspech, tak potrebuje aj niečo obetovať. Väčšinou človek obetuje svoj vlastný voľný čas, aby mohol na sebe pracovať a venovať sa veci v ktorej chce byť dobrý. To znamená, že svoje pohodlie stráca a snaží sa vybudovať niečo, čo ho v budúcnosti zahojí a privedie k pocitu šťastia. Ak dokážete niečo obetovať, a je to práve vaše pohodlie, tak ste na správnej ceste niečo dosiahnuť. Myslím si, že ak niekoho niečo baví, tak nemá problém venovať svojej činnosti aj celé dni. Základný predpoklad k úspechu musí byť to, že robíte niečo čo vás baví a napĺňa. Výsledky neprichádzajú hneď sa sú sprevádzané neúspechmi. Tie sú však súčasťou úspechu a nikto sa im nevyhne.

Silná vôľa

Ak sa snažíte niečo dosiahnuť a nedarí sa vám to, tak je potrebné, aby ste vydržali. Neúspechy vás nemôžu odradiť vo veci, ktorú tak radi robíte. Ak neprestanete, tak úspech zaručene príde. Len nemôžete prestať. Silné odhodlanie a hnací motor vpred je kľúčová zložka úspechu. Preto si vážim ľudí, ktorí sa snažia vo svojom živote niečo dosiahnuť, aj keď sa im to nedarí alebo už veľakrát stroskotali. Ale nevzdali sa a pokračujú ďalej. Sú to pre mňa osobnosti a ľudia, ktorí sa neboja zmeny. Majú odhodlanie veci meniť a niekedy aj trochu riskovať. Na druhej strane môžete svoje veci riešiť vo svojom pohodlí a neurobíte absolútne nič. Budete možno v pohodlnej zóne, ale nikdy nič nedosiahnete.

To sa nedá!

Mám pocit, že na Slovensku prevláda obrovský vplyv negativizmu a bol by som veľmi rád, keby ľudia vypustilo zo svojho slovníka frázu „To sa nedá“. Ale áno, dá sa všetko. Všetko reálne samozrejme. Už niekoľkokrát som si v mojom okolí všimol, že tí ľudia, ktorí sa snažia a robia niečo pre svoje dobro, tak sú terčami spoločnosti. Úspešných ľudí buď podozrievajú, že svoje peniaze, auto, dom, vysoké postavenie vo firme získali nejakým nekalým spôsobom. Buď niekoho podplatili alebo mali šťastie, alebo sa niekomu pchali do zadku. Nikoho však nenapadne, že za tým môže byť tvrdá práca niekoľko rokov. Že za tým môžu byť roky odriekania a upustenia od svojho vlastného pohodlia. Myslím si, že za svoj neúspech ľudia obviňujú iných a hľadajú vinníkov. Hovorí sa, že každý je strojcom svojho šťastia. Je to naozaj pravda a nikto iný nedokáže zmeniť svoj život k lepšiemu ako vy sami. Neurobí to ani štát, vláda, ani nikto iný tam vonku. Len vy sami.

Závisť

V určitých prípadoch mám pocit, že Slováci závidia. Svoj majetok a to, čo niekedy dosiahli porovnávajú s inými a nedokážu sa zmieriť s iným, lepším výsledkom. Ľudia závidia a nedoprajú nikomu nič. Nemyslím si, že je to správne. Vždy sa nájde niekto krajší, bohatší a úspešnejší, ako ste vy sami. Táto závisť vytvára bariéry medzi ľuďmi a neposúvajú sa vpred.

Skutočne podporme úspešných!

Mám rád ľudí, ktorí majú svoj sen. Majú svoj cieľ za ktorým si idú. Páči sa mi, že niekto na sebe pracuje a keď vidím výsledky, tak ma to teší. Teší ma, keď sa pozriem, ako kamaráta prijali na vysokú školu do Dánska, pretože vyvinul obrovské úsilie na to, aby to dokázal. Tešme sa spolu a podporme ľudí, ktorí sa snažia. Nehádžme im polená pod nohy len preto, lebo možno budú bohatší a lepší než my sami. Podporme ľudí, ktorí majú svoj cieľ a vízie. Preto sa budem vždy snažiť podporovať ľudí, ktorí robia pre svoj život čo najviac a snažia sa niečo dosiahnuť. Úspešných ľudí treba podporiť a nie ich zavrhnúť a odsúdiť.

Ak sa Vám článok páčil, tak zaň môžete zahlasovať aj na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?