Aj ja som Nová Generácia!

Autor: Adam Sipos | 10.6.2014 o 22:30 | (upravené 19.9.2014 o 9:55) Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1035x

Mládežnícke združenie Nová Generácia bolo založené v roku 2000. Táto dobrovoľná organizácia je činná vyše 14 rokov a stále prichádza s novými aktivitami. Sme mladí tím ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud Slovenska. Zdieľame spoločné názory a hodnoty. 

Nová GeneráciaNová Generácia (ng)

Kto je alebo čo je Nová Generácia?

V súčasnosti vidíme nechuť mladých ľudí zaujímať sa o politiku a veci verejné. Myslíme si, že je správne, aby sa hlavne mladí ľudia zaujímali o dianie okolo nás. My všetci tvoríme politiku a len my ju vieme ovplyvniť, aby bola lepšia a čistejšia. Nová Generácia sa snaží v mladých ľuďoch vzbudiť záujem o veci verejné a to považujeme za veľmi dôležitú vec. Dnes má väčšina ľudí názor, že politika je svinstvo a nič dobré tam nie je. Práve preto je potrebné, aby sa mladí ľudia zapájali do verejného diania a aby si povedali vlastný názor. Nijak inak nebudeme vedieť ovplyvniť chod štátu a dianie v našej krajine.

Naše hodnoty

Nová Generácia zdieľa spoločné názory a hodnoty na ktorých sú postavené naše aktivity. Máme radi slobodu a považujeme ju za najvyššiu spoločenskú hodnotu. Mali sme skúsenosti z minulého režimu, ktorý nám tú slobodu zobral, a preto si myslíme, že je potrebné pre ľudskú existenciu, aby boli zachované osobné slobody jednotlivca. Budúcnosť vidíme v zmenšovaní štátnej regulácie či už ekonomiky alebo osobného života. Chceme, aby sme si náš život vedeli zariadiť podľa seba bez silných zásahov štátu. So slobodou však ide ruka v ruke zodpovednosť. Sú nám blízke liberálne hodnoty, ale nebránime sa aj konzervatívnym diskusiám.

Alternatíva voči socialistom

Nová Generácia sa podieľa na mnohých vzdelávacích aktivitách a podporujeme ľudí, ktorí sú nám v politike blízki. Snažíme sa ľuďom ponúknuť naše videnie sveta a hovoriť o alternatíve voči socialistom. Demokracia a trhové hospodárstvo je pre nás alfa-omega spoločného nažívania medzi ľuďmi. Máme radi svoju krajinu, ale to nás nenúti vzbudzovať nacionalistické vášne.

Prečo to robíme?

Všetky aktivity robíme preto, lebo nás to baví a myslíme si, že dokážeme svojou činnosťou prispieť k tomu, aby sa zo Slovenska stala slušnejšia a lepšia krajina pre život. Mali sme možnosť vidieť, ako vyzerala krajina, keď nám vládol Vladimír Mečiar, a preto nechceme, aby sme sa niekedy vrátili do týchto temných časov. Myslíme si, že staré štruktúry by mali ísť do politického dôchodku a mali by sme sa pohnúť ďalej s novými a mladými ľuďmi. Len oni tvoria budúcnosť našej krajiny.

Pravicová politika

Dnes môžeme vidieť, že na politickej scéne je pravicová politika rozdrobená a stále vznikajú nové subjekty. Alternatíva preto nie je silná, a preto vyzývame aj na užšiu spoluprácu pravicových strán a mládežníckych organizácii. Sme toho názoru, že spolupráca vytvára kompromis, ktorý v konečnom dôsledku prispeje k spoločenskej zmene.

Som členom Novej Generácie preto:

Lebo mám rád slobodu

Lebo nechcem, aby mi štát ovplyvňoval život nezmyselnými reguláciami

Lebo som za pravicové a reformné riešenia, ktoré Slovensku už raz pomohli

Lebo trhové hospodárstvo považujem za najlepšie riešenie pre ekonomiku

Lebo mladí ľudia sú budúcnosť našej politiky a napredovania

Lebo Nová Genrácia má zmysel

Bližšie info na Facebooku alebo na našej webovej stránke: http://www.novageneracia.sk/

Ak sa Vám článok páčil, môžete zahlasovať na Vybrali sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?