Aj ja som Nová Generácia!

Autor: Adam Sipos | 10.6.2014 o 22:30 | (upravené 19.9.2014 o 9:55) Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1025x

Mládežnícke združenie Nová Generácia bolo založené v roku 2000. Táto dobrovoľná organizácia je činná vyše 14 rokov a stále prichádza s novými aktivitami. Sme mladí tím ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud Slovenska. Zdieľame spoločné názory a hodnoty. 

Nová GeneráciaNová Generácia (ng)

Kto je alebo čo je Nová Generácia?

V súčasnosti vidíme nechuť mladých ľudí zaujímať sa o politiku a veci verejné. Myslíme si, že je správne, aby sa hlavne mladí ľudia zaujímali o dianie okolo nás. My všetci tvoríme politiku a len my ju vieme ovplyvniť, aby bola lepšia a čistejšia. Nová Generácia sa snaží v mladých ľuďoch vzbudiť záujem o veci verejné a to považujeme za veľmi dôležitú vec. Dnes má väčšina ľudí názor, že politika je svinstvo a nič dobré tam nie je. Práve preto je potrebné, aby sa mladí ľudia zapájali do verejného diania a aby si povedali vlastný názor. Nijak inak nebudeme vedieť ovplyvniť chod štátu a dianie v našej krajine.

Naše hodnoty

Nová Generácia zdieľa spoločné názory a hodnoty na ktorých sú postavené naše aktivity. Máme radi slobodu a považujeme ju za najvyššiu spoločenskú hodnotu. Mali sme skúsenosti z minulého režimu, ktorý nám tú slobodu zobral, a preto si myslíme, že je potrebné pre ľudskú existenciu, aby boli zachované osobné slobody jednotlivca. Budúcnosť vidíme v zmenšovaní štátnej regulácie či už ekonomiky alebo osobného života. Chceme, aby sme si náš život vedeli zariadiť podľa seba bez silných zásahov štátu. So slobodou však ide ruka v ruke zodpovednosť. Sú nám blízke liberálne hodnoty, ale nebránime sa aj konzervatívnym diskusiám.

Alternatíva voči socialistom

Nová Generácia sa podieľa na mnohých vzdelávacích aktivitách a podporujeme ľudí, ktorí sú nám v politike blízki. Snažíme sa ľuďom ponúknuť naše videnie sveta a hovoriť o alternatíve voči socialistom. Demokracia a trhové hospodárstvo je pre nás alfa-omega spoločného nažívania medzi ľuďmi. Máme radi svoju krajinu, ale to nás nenúti vzbudzovať nacionalistické vášne.

Prečo to robíme?

Všetky aktivity robíme preto, lebo nás to baví a myslíme si, že dokážeme svojou činnosťou prispieť k tomu, aby sa zo Slovenska stala slušnejšia a lepšia krajina pre život. Mali sme možnosť vidieť, ako vyzerala krajina, keď nám vládol Vladimír Mečiar, a preto nechceme, aby sme sa niekedy vrátili do týchto temných časov. Myslíme si, že staré štruktúry by mali ísť do politického dôchodku a mali by sme sa pohnúť ďalej s novými a mladými ľuďmi. Len oni tvoria budúcnosť našej krajiny.

Pravicová politika

Dnes môžeme vidieť, že na politickej scéne je pravicová politika rozdrobená a stále vznikajú nové subjekty. Alternatíva preto nie je silná, a preto vyzývame aj na užšiu spoluprácu pravicových strán a mládežníckych organizácii. Sme toho názoru, že spolupráca vytvára kompromis, ktorý v konečnom dôsledku prispeje k spoločenskej zmene.

Som členom Novej Generácie preto:

Lebo mám rád slobodu

Lebo nechcem, aby mi štát ovplyvňoval život nezmyselnými reguláciami

Lebo som za pravicové a reformné riešenia, ktoré Slovensku už raz pomohli

Lebo trhové hospodárstvo považujem za najlepšie riešenie pre ekonomiku

Lebo mladí ľudia sú budúcnosť našej politiky a napredovania

Lebo Nová Genrácia má zmysel

Bližšie info na Facebooku alebo na našej webovej stránke: http://www.novageneracia.sk/

Ak sa Vám článok páčil, môžete zahlasovať na Vybrali sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?