reklama

Kam až nenávisť môže zájsť

Slovenské školstvo zažíva jednu z najväčších kríz v histórii. Žiaci základných a stredných škôl už nie sú pobláznení Lady Gagou, ale fotky si robia s Kotlebom v parlamente.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)

Silnejúci extrémizmus

Určite ste postrehli, že strana ktorú netreba menovať nasadila do slovenských vlakov svoje hliadky, ktoré majú chrániť zúbožených cestujúcich, ktorí zažívajú hororovú cestu vlakom.

Iným jazykom povedané, slovenské Kotleby chcú chrániť pred „cigánskym extrémizmom“.

Otázka znie: kam vie toto všetko zájsť? Najskôr sme tu mali pochody šialených uniformovaných ideológov, potom umiernených Mariánov a teraz sú z našich pánov holohlavocv poslanci Národnej rady. Máme hliadky vo vlakoch a črtajúcu sa domobranu z peňazí, ktoré sľúbili, že nevezmú. Vzali. A už nevrátia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Legitimizovanie fašistických elementov v slovenskom parlamente inými stranami je smutný. Nie, že sa pomaličky zaraďujú do normálneho politického života, ale stávajú sa z nich martýri. Oni sú tí chudáčikovia, ktorých nikto nepočúva a každý ich len odsudzuje. Fašizmu sa neustupuje, ani sa s ním nevyjednáva. Proste ho treba zničiť. 

Potrebná reforma

Slovenské školy prestali vzdelávať mladých ľudí o slobode. Alebo skôr ani nikdy nezačali. Mladí sa rodia sa do slobodného sveta a nevedia, že sloboda nie je samozrejmosť. Zabudli sme na hrôzy druhej svetovej vojny, komunizmu, poprípade tvrdíme, že to boli lži a tí Židia si za to vlastne môžu sami.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Slovenské školstvo čaká veľká výzva. Tou výzvou je veľká reforma s dôrazom na osobné slobody, demokraciu a ľudské práva.

Ak sa nenaučíme správať v demokracii a akceptovať slobodu ako hranice ľudskej tvorivosti bez rozdielu, budeme prepadať autoritám a veľkým vodcom. Školstvo však nemôže vychovávať mladých ľudí na základe silného slova autority - učiteľa. Samozrejme, že potom máme tendenciu podliehať vodcom, keď nás to odmalička učia.

Slovensko v tom nie je samo

V Rakúsku vyhráva kandidát na prezidenta, ktorý má silné nacionalistické úmysly, Britániu čaká referendum o zotrvaní v Európskej únii. Donaldovi Trumpovi je jedno, ak by sa NATO rozpadlo. Silnejúci extrémizmus a nacionalizmus nie je len slovenský šport. Schopnosť kriticky myslieť a ľudsky uvažovať nie je v móde.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Vladimír Putin sa len tíško smeje a jeho prisluhovači mu zadarmo robia v Európe propagandu, ktorá má za úlohu rozdeliť spoločnosť a destabilizovať spojenecké sily. A kam toto všetko vie zájsť? Nenávisť je prvý krok. Nenávidíme utečencov, homosexuálov, cigáňov, policajtov, Ameriku, svoju svokru a susedov.

Nenávisť môže zájsť do otvoreného boja, ktorý si odnesú najskôr tí najslabší...pretože si vlastne za to môžu sami...No a potom to už nemusíme udržať v pokojnom duchu slobody a liberálnej demokracie.

Skúsme naučiť mladých, že sloboda nie je samozrejmosť, že nesie so sebou zodpovednosť a jej hlavným aspektom je tolerancia. Ak sa naučíme len trošku tolerovať iných, stane sa z nás lepšia spoločnosť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ak sa Vám článok páčil, môžete zaň zahlasovať na Vybrali.sme

Adam Sipos

Adam Sipos

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  60x

Pracujem pre organizáciu GLOBSEC, študoval som v Bratislave a v Kodani. V minulosti som pôsobil vo viacerých slovenských médiách, ako aj v mládežníckej politike. Kontakt: adam.sipos@outlook.sk Zoznam autorových rubrík:  Politika

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu