Očkovanie spôsobuje autizmus, vážne?

Autor: Adam Sipos | 16.9.2015 o 19:01 | (upravené 16.9.2015 o 19:09) Karma článku: 6,40 | Prečítané:  1293x

Priaznivci antiočkovacích metód tvrdia, že očkovanie spôsobuje závažné ochorenia. Kampaň proti očkovaniu zaberá a doktori varujú - neklesnime pod 95 percent.  

Pán Wakefield a jeho autizmus

Andrew Wakefield vytvoril najznámejšiu štúdiu, v ktorej sa snažil dokázať, že očkovanie detí vakcínami MMR (mumps, osýpky, rubeola), spôsobujú autizmus. Štúdie sa zúčastnilo 12 detí, ktoré však neboli vybrané náhodne. 

Aby toho nebolo málo, Wakefield si dal patentovať svoju vlastnú vakcínu. Autizmus sa však nikdy nedokázal, ale naopak, všetko bolo niekoľkokrát vyvrátené. 

Táto štúdia sa zaraďuje medzi najväčšie podvody medicíny. Kampaň však dokázala poblázniť milióny ľudí, ktorí sa doteraz boja očkovať. Aj na Slovensku.

Štvavá kampaň na vzostupe

Na sociálnych sieťach sa môžeme stretnúť s rôznymi alternatívcami medicíny, ktorí používajú starý známy argument. 

„Neveríme farmaceutickému priemyslu a medicíne, všetko je zaplatené, liek na rakovinu už dávno existuje.“ Následne si títo ľudia vytvárajú vlastné medicínske zázraky ako MMS, CDS a iné podobné bielidlá a chemické rozpúšťadlá. 

Tá istá názorová komunita vyzýva na „slobodu“ v očkovaní.

Slovenská lekárska komora už vydala varovanie na tieto výdobytky alternatívneho biznisu. Doktori upozorňujú, že ak počet nezaočkovaných ľudí klesne pod 95 percent, máme problém. 

Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že pri hranici 95 percent zaočkovanosti hrozí riziko rôznych lokálnych epidémii a stráca sa kolektívna imunita. Na Slovensku hranicu 95 percent nedosiahlo 36 okresov.

Úrad verejného zdravotníctva

„Problematika očkovania je v rukách odborníkov. Tak ako si laik neurčuje iné zdravotnícke postupy alebo výkony a zverí sa do rúk odborníkom aj očkovanie je v rukách odborných zdravotníckych pracovníkov - pediatrov, epidemiológov, imunológov a ďalších zainteresovaných odborníkov. 

Preto rodič dieťaťa, ktoré má byť očkované by nemal rozhodovať o tom, či očkovanie má alebo nemá byť povinné. Neočkované dieťa pokiaľ ochorie, môže byť prameňom nákazy pre ďalšie deti, ktoré sú vnímavé k danej infekcii.“ 

Táto oficiálna verzia nedáva dôvod na to, aby sme jej neverili. Môžeme mať pochybnosti, ale v otázke zdravia je to veľmi nebezpečné. 

Preto sme odkázaní na odborníkov a špecialistov, ktorí sa vo väčšine zhodujú, že očkovanie je bezpečné. 

Ak sa Vám článok páčil, tak zaň môžete zahlasovať na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?