Slovenskí branci už „magoria“ aj deti

Autor: Adam Sipos | 31.7.2015 o 18:45 | Karma článku: 11,31 | Prečítané:  6284x

Polovojenská jednotka, ktorú monitoruje SIS a slovenská polícia sa rozhodla prednášať deťom na školách. Riaditela škôl asi nevedeli, kto sú Slovenskí branci a s radosťou ich na školy pustili. O čom to svedčí?

Aktivity slovenských brancov

Možno je potrebné pripomenúť si, čo robia Slovenskí branci a ako sa stavajú k histórii, ktorú taktiež prednášali na školách. Slovenskí branci otvorene podporujú separatistov vo východnej Ukrajine, o čom svedčí aj človek bojujúci po boku separatistov, ktorý bol vychovaný touto neregistrovanou organizáciou. Volá sa Martin Keprta a nemá problém verejne o tom hovoriť. 

Slovenskí branci ďalej organizujú „vojenské“ výcviky v lesoch, kde sa učia bojové umenie a streľbu zo zbraní. Ideologické nastavenie tejto jednotky môže byť veľmi nebezpečné.

Slovenskí branci sú menovaní v oficiálnej koncepcii boja proti extrémizmu. To asi nestačí. Prečo ich máme v koncepcii boja proti extrémizmu, keď ich na druhej strane verejne legitimizujeme na školách?

Riaditelia škôl sú radi aspoň nejakej aktivite

No a prečo ich na školy pustili? Svojím spôsobom zlyhali riaditelia škôl, ktorí si nepreverili akú organizáciu púšťajú na svoju pôdu. Vedeli len to, že táto organizácia nie je zakázaná a ihneď dostala zelenú. Riaditelia sú radi a majú sa čím pochváliť. Teraz im to ale nevyšlo. Je značné, že si nepreštudovali základné aktivity a ideologické postoje Slovenských brancov. 

Riaditelia dovolili, aby sa nič netušiace deti dozvedali o pokrivenej histórii Slovanov, ktorú Branci na školách prednášali. Toto všetko svedčí o tom, že informovanosť o extrémizme na Slovensku je stále slabá a riaditelia si nedostatočne preverujú o aké organizácie ide, keď im dovolujú prednášať. 

Možno sa zdá, že je to priveľa plaču pre nič, ale takto to všetko začína. Postupné radikalizovanie spoločnosti a hlavne cez deti je veľmi nebezpečné. Preto by sme mali zásadne odsúdiť aktivitu Slovenských brancov a poučiť sa z toho, ako ich pustili na školy.

Minister Kaliňák nie je šťastný, že sa Branci pohybujú na našich školách a údajne to nechá preveriť. Nenechajme sa však vtiahnuť do nebezpečnej hry, ktorá legitimizuje extrémizmus. Odsúďme to. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.

BLOG LUCIE NICHOLSONOVEJ

Vážny má vážne auto. Za vaše

Vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne sa ešte poriadne ani neohrial a už si doprial vážne auto. Nie za svoje.


Už ste čítali?