Slovenskí branci už „magoria“ aj deti

Autor: Adam Sipos | 31.7.2015 o 18:45 | Karma článku: 11,31 | Prečítané:  6321x

Polovojenská jednotka, ktorú monitoruje SIS a slovenská polícia sa rozhodla prednášať deťom na školách. Riaditela škôl asi nevedeli, kto sú Slovenskí branci a s radosťou ich na školy pustili. O čom to svedčí?

Aktivity slovenských brancov

Možno je potrebné pripomenúť si, čo robia Slovenskí branci a ako sa stavajú k histórii, ktorú taktiež prednášali na školách. Slovenskí branci otvorene podporujú separatistov vo východnej Ukrajine, o čom svedčí aj človek bojujúci po boku separatistov, ktorý bol vychovaný touto neregistrovanou organizáciou. Volá sa Martin Keprta a nemá problém verejne o tom hovoriť. 

Slovenskí branci ďalej organizujú „vojenské“ výcviky v lesoch, kde sa učia bojové umenie a streľbu zo zbraní. Ideologické nastavenie tejto jednotky môže byť veľmi nebezpečné.

Slovenskí branci sú menovaní v oficiálnej koncepcii boja proti extrémizmu. To asi nestačí. Prečo ich máme v koncepcii boja proti extrémizmu, keď ich na druhej strane verejne legitimizujeme na školách?

Riaditelia škôl sú radi aspoň nejakej aktivite

No a prečo ich na školy pustili? Svojím spôsobom zlyhali riaditelia škôl, ktorí si nepreverili akú organizáciu púšťajú na svoju pôdu. Vedeli len to, že táto organizácia nie je zakázaná a ihneď dostala zelenú. Riaditelia sú radi a majú sa čím pochváliť. Teraz im to ale nevyšlo. Je značné, že si nepreštudovali základné aktivity a ideologické postoje Slovenských brancov. 

Riaditelia dovolili, aby sa nič netušiace deti dozvedali o pokrivenej histórii Slovanov, ktorú Branci na školách prednášali. Toto všetko svedčí o tom, že informovanosť o extrémizme na Slovensku je stále slabá a riaditelia si nedostatočne preverujú o aké organizácie ide, keď im dovolujú prednášať. 

Možno sa zdá, že je to priveľa plaču pre nič, ale takto to všetko začína. Postupné radikalizovanie spoločnosti a hlavne cez deti je veľmi nebezpečné. Preto by sme mali zásadne odsúdiť aktivitu Slovenských brancov a poučiť sa z toho, ako ich pustili na školy.

Minister Kaliňák nie je šťastný, že sa Branci pohybujú na našich školách a údajne to nechá preveriť. Nenechajme sa však vtiahnuť do nebezpečnej hry, ktorá legitimizuje extrémizmus. Odsúďme to. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?