Buďme radi, že máme Vianoce

Autor: Adam Sipos | 24.12.2014 o 18:45 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1354x

Sú Vianoce. Sviatky šťastia, pokoja, lásky a ničnerobenia. Som ateista. Neverím v žiadneho Boha. Minule sa ma niekto opýtal, že Adam, prečo máš Vianoce, keď nie si kresťan? Odpovedám mu jasne. Vianoce sú pre mňa obdobím, kedy si môžem oddýchnuť, tráviť čas len s rodinou a obdobie, kedy sa máme všetci o trochu viac radi, ako počas celého roka a máme priestor si pomáhať. 

Som rád, že máme Vianoce

Áno, skutočne som tomu rád. A že prečo? Pretože je mier. A preto, lebo ľudia menej bojujú. Nemyslím zbraňami. Myslím ľudsky. Máme sa radšej a pomáhame si. A aj preto, lebo kresťanstvo momentálne nehlása žiadny džihád, ani niečo podobné. Je zvykom, že ľudia si v tento deň medzi sebou dávajú darčeky.  Je to znak toho, že sa máme radi. Navštevujeme sa, pomáhame si, chodíme na punč a usmievame sa. Väčšina áno. Ale nie všetci. Väčšina z nás.

Buďme skutočne radi

Prečo by sme mali byť radi, že máme Vianoce? Pozrite si video pod článkom a možno si aj sami odpoviete.  Opakujem, že máme mier a západná civilizácia je v relatívnom mieri. Žiadne náboženstvo otvorene nehlási vojnu, skôr naopak. Skutočnosť je však taká, že momentálne máme v niektorých oblastiach sveta náboženské rozbroje a nie všetko je vianočné. Chlapec vo videu má 14 rokov a už sa učí používať zbraň, aby zabránil postupu Islamského štátu. Nemôže za to. Vyrastá v prostredí, kde to je momentálne priorita. Čo robí priemerný 14 ročný chlapec na Slovensku? Teší sa možno z nového mobilu. Práve preto buďme radi, nenaháňajme sa, ale aspoň na chvíľu sa uspokojme s tým, čo máme. A to je mier. Skutočnosť, že nikto neohrozuje náš život a že sa nemusíme báť, že nám niekto na ulici mačetou odreže hlavu. Zatiaľ. Preto som rád, že máme Vianoce. Lebo máme mier. Vážme si ho a myslime aj na iných. Veselé Vianoce. Pozrite si prosím video.

Ak sa Vám článok páčil, môžete zaň zahlasovať na Vybrali.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?